zpět Páťáci na druhém stupni

V pondělí se odehrála pro páťáky velká údalost. Z páťáků z Machnína a z Ostašova byla při jednodenní návštěvě druhého stupně prvně jedna třída. Z mého pohledu se potvrdily základní myšlenky, se kterými byl tento den realizován. Žáci z obou prvních stupňů měli možnost se alespoň trochu poznat, při řadě aktivit museli vzájemně spolupracovat a zjistili, kteří učitelé je povedou v následujícím školním roce. Věřím, že se nám tak u řady žáků podařilo rozptýlit případné obavy z přechodu na druhý stupeň i z toho, zda si budou rozumět s novými spolužáky.

Den na druhém stupni očima páťáků ze Žákovské

1. 4. 2018 jsme se nejen měli učit na druhém stupni, ale i seznámit se s novými spolužáky. Bylo to hrozně super.

Seznámili jsme se a popovídali si. Byli moc hodní.

V pondělí jsme se učili na druhém stupni. Je to krásné a pohodlné.

Druhý stupeň školy v Ostašově je moc super. Výhody: Jídelna hodně blízko, tělocvična také blízko.

Tělesná výchova

Jako další jsme hráli florbal. Vyhráli jsme krásné dva body (góly).

Tělocvik byl úplně normální. Akorát jsme se zezačátku běhali takový malý okruh a ten okruh byl malý jako tělocvična v Machníně. Hrozně jsem se tomu divila a asi bych to nezvládla.

Všichni z mojí třídy ho mají moc rádi, je zábavný a užitečný. Tentokrát jsme hráli florbal, bylo to super. A zjistili jsme, koho budeme mít za učitele příští rok.

Hráli jsme florbal, ten mě bavil nejvíc.

První hodinu jsme měli obyčejný tělák, nic nového.

Matematika

Třetí hodina byla matematika s panem učitelem Chládkem. Dělali jsme příklady se dřívky. Bylo to lehké.

Matematiky jsem se bál, protože jsem si myslel, že ten učitel bude zlý. Nakonec zlý nebyl a bavilo mě skládání obrazců.

Matika s panem učitelem Chládkem byla super, dal nám pracovní list pro šesťáky a byl docela lehkej.

Už jste si někdy hráli s barevnýma párátkama? Já ano. A moc mě to bavilo, měli jsme super učitele, dřív jsem se ho trochu bál, ale teď už se těším, až nás bude učit.

Měli jsme dřívka dřevěná a taky barevná.

Nejvíc mě bavila práce s dřívkami.

Přírodověda

Pan učitel přinesl mikroskopy a zkoumali jsme části těla (např. slinnou žlázu, jícen, mozek). Ty mikroskopy byly starý a jeden nový.

Po matematice jsme měli přírodovědu. Pan učitel přinesl mikroskopy a koukali jsme se na kousky lidského těla. Přírodověda mě moc bavila.

Že jsme je mohli používat a vůbec, že tam jsou. A i to co jsme pozorovali.

V mikroskopu jsme se koukali na uzlinu, hrot jazyka a na slinnou žlázu.

O přírodovědě jsme pracovali s mikroskopem.

Používali jsme mikroskop a zkoumali části lidského těla. Museli jsme kreslit to, co jsme viděli v mikroskopu. Bylo docela těžké nastavit mikroskop tak, abych něco uviděla.

O přírodovědě jsme dělali s mikroskopy. Na tuto hodinu jsem se těšil nejvíce.

Všichni byli takoví překvapení a zvídaví.

Pátá hodina byl český jazyk s panem učitelem Kulhánkem a paní učitelkou Krupkovou. Bylo to super, protože tam byl Kulhánek. Probírali jsme přídavná jména.

Když mě pan učitel Kulhánek vyvolal, tak jsem se trochu lekl.

ČJ jsme měli s panem učitelem Kulhánkem a paní učitelkou Krupkovou. Byla to totiž velká sranda.

Čeština mě bavila, byla příjemná a rychlá. Líbila se mi.

Potom jsme měli češtinu. A měli jsme na ni pana učitele Kulhánka. Jako první nám pan učitel řekl větu a paní učitelka ji napsala na tabuli a nějaká písmena vynechala a my jsme je měli doplnit. Když jsme je doplnili, měli jsme u nich doplnit slovní druhy.

Český jazyk jsme měli s panem učitelem Kulhánkem.

Fyzika

Podle upřímnosti si myslím, že fyzika byla nudná, jelikož jsme se učili délku.

Ve fyzice mě bavilo, jak jsme měřili lavice.

Jak měřit bez pravítka a metru? To nám řekl Aleš Kozák. Je to dobrý učitel a stokrát chytřejší než já. Mě by totiž nikdy nenapadlo měřit lokty.

Fyziku, o které jsem si myslel, že bude zábavná. Ale nebyla. Byla to obyčejná matika. Takže poslední hodinu jsem si moc neužil.

Byla to sranda. Pan učitel je moc milý.

Fyzika byla jedna z hodin, která mě moc nebavila. Ale za to jsem se spřátelila více s dětmi z Machnína.

Shrnutí

Já si myslím, že to na 2. stupni bylo dobré. Seznámili jsme se s novými učiteli.

Po fyzice jsme šli na oběd, ale bylo dobrý, že jsme jenom sešli schody dolů a byli jsme na obědě.

Na druhém stupni to bylo zajímavé. Učí se tam jinak než na prvním stupni. Bylo to super!

Tělocvik, matematika, čeština, přírodopis a fyzika byly skvělý a dobrý předměty.

Tento den se mi velice líbil, až teda na tu fyziku.

Nejvíc mě těšilo, že u všeho stála ta nejlepší paní učitelka na světě, paní učitelka Lenka Novotná.

Den na druhém stupni očima páťáků z Heřmánkové

Mně se líbilo všechno, nejvíc ale velká tělocvična a vlastně i to, jak je velká škola.

Hrozně mě bavila fyzika a přírodopis.

Nejvíc mě bavila fyzika, byli jsme ve skupinkách a pracovali. A bavila mě taky matika, dělali jsme něco s dřívky.

V Ostašově to bylo hezké. Kamarádi byli na nás hodní, a když jsme hráli nějakou hru, tak s námi spolupracovali.

Bavily mě všechny hodiny.

Bylo to tam hezké, našel jsem si kamarády.

Učitelé byli milí a hodní.

V Ostašově se mi líbilo, že si tam objednávají jídlo čipem.

Nejlepší bylo, že jsme mohli být s kamarády, kteří jsou starší.

Bylo dobré to, že jsme jeli do Ostašova sami, to bylo nejlepší.

2018-04-27 19:03:11