Ovoce a zelenina do škol

Naše škola je zapojena do projektu "Ovoce a zelenina do škol". Cílem projektu je mimo jiné zvýšit oblibu produktů ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení ovoce a zeleniny, podpořit stravovací návyky ve výživě dětí a zlepšit zdravotní stav mladé populace. Děti dostávají od září dvakrát do měsíce ovoce nebo zeleninu. Tento týden to byla žlutá bluma a ovocné pitíčko. Děti tyto svačinky vítají.

I letos děti prvního stupně byly zapojeny do projektu Ovoce a zelenina do škol. Dvakrát do měsíce dostávaly ovoce nebo zeleninu. V rámci projektu jsou i „Doprovodná opatření“, která jsou určena pro žáky zapojené do tohoto projektu. Díky tomu  žáci prvního stupně dostali do každé třídy ochutnávkový koš, který obsahoval 16 druhů ovoce a zeleniny. Měli možnost ochutnat mimo běžného ovoce i ovoce méně známe např. meloun Galia, Žlutý meloun, Kumguat, Mochyni, Dračí ovoce, Nashi a další. Děti opět tuto lákavou nabídku přijaly s kladným ohlasem.