Rozsvícení vánočního stromečku

Vážení rodiče, přátelé, milí žáci,
jako každý rok, tak i letos bychom Vás rádi pozvali na naše tradiční rozsvícení vánočního stromečku - letos netradičně v pátek 2. 12. Celá sláva jako vždy začne zpíváním v kostele sv. Vojtěcha, kde vystoupí děti z MŠ Pastelka, poté se můžeme těšit na zpívání našich nejmladších a nejstarších žáků. Své vystoupení také přislíbily paní učitelky. Po vystoupení v kostele se přesuneme k našemu stromečku, kde Vás sbor žáků naláká ke společnému zpěvu (u stromečku). Poté již dojde k samotnému rozsvícení stromku a zahájení vánočních dílniček.
Budeme se těšit na Vaši účast a výbornou atmosféru, kterou vždy do naší školy vnesete.

Na fotky z kostela z minulého roku se můžete mrknout pod článkem.

Bylo to napínavé, ale svítí!

Bylo to napínavé, ale svítí! Ale pojďme si páteční večer projít pěkně po pořádku. Před čtvrt na pět se začal kostel plnit návštěvníky i účinkujícími. Kostel není nafukovací, takže se do něj ani letos nevešli všichni zájemci. O vystoupení však nebyl ochuzen nikdo, protože před kostelem se na plátno promítal přímý přenos dění v kostele. Začaly děti z mateřské školy, které si pro nás pod vedení paní učitelek připravily vánoční písně i básničky. Dále společně zazpívali naši prvňáci spolu s deváťáky a program v kostele svým vystoupením zakončily naše paní učitelky. Všechna vystoupení se velmi povedla a byla po zásluze odměněna velkým potleskem. Následoval přesun před budovu školy, kde nám čekání na rozsvícení stromečku svým zpěvem ukrátili žáci čtvrté třídy. A bylo to tu. Došlo na samotné rozsvícení. Všichni přítomní společně odpočítali poslední vteřiny a s napětím sledovali, jak se strom nastrojený ozdobami vyrobenými našimi žáky rozsvítí. Tři, dva, jedna a … Nic! Technika nás zklamala. I to se stává. Stačilo však zaběhnout ke skříni s pojistkami a stromek se ukázal v celé své kráse. To už malí návštěvníci se svými rodiči pilně tvořili v dílničkách, někteří zaháněli hlad připraveným občerstvením, jiní žízeň u stánku s čajem a svařákem, fronta se tvořila také u řeznického stánku.

Chtěli bychom poděkovat vám všem, kteří jste si na rozsvícení našli cestu, a věříme, že na vás alespoň trochu dýchla vánoční atmosféra a že jste strávili příjemný čas se svými blízkými. Poděkování patří také všem, kteří během večera vystupovali, a všem těm, kteří se podíleli na přípravách a realizaci včerejšího večera.

2016-12-05 21:24:05
Cukroví

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se chystají na rozsvícení vánočního stomku. Cukroví je již nachystané!

2016-11-30 12:11:08
Žáci školy se podílejí na přípravách Rozsvícení vánočního stromku

Letos opět žáci společně vyráběli ozdoby na vánoční strom před naší školu, částečně jsme obměnili výzdobu v oknech. Dívky se chystají na pečení vánočního cukroví, které budete moct ochutnat během pátečního odpoledne ve škole po rozsvícení stromečku. Těšíme se vaši hojnou účast a příjemně strávený podvečer!

Mgr. Jana Zástěrová

2016-11-28 10:31:25
Začátek adventu

Za pár hodin tady budeme mít již první adventní neděli.

Advent je obdobím čtyř neděl před vánočními svátky, v křesťanství je to doba kdy si připomínáme očekávání příchodu spasitele. Advent má být obdobím klidu, pohody, rozjímání a dobročinnosti. Člověk by se měl pozastavit a nespěchat, i když tomu v mnohých obchodech a shonu za dárky je přesně naopak. Zkusme tak aspoň v průběhu nedělí trávit čas s našimi bližními, s rodinou, přáteli, věnujme jim to nejcennější – náš společný čas.

Na první adventní neděli zapalujeme první fialovou svíčku, tzv. svíci proroků. Tato svíčka je památkou na proroky, kteří předpověděli narození Ježíše Krista.

2016-11-26 20:25:18
Příprava dílniček a dárečků na rozsvícení stromečku

Ke slavnostnímu večeru již tradičně patří také dílničky, ve kterých si děti i dospělí mohou vyrobit nějakou vánoční dekoraci či přáníčko. Ani letošní rok nebude výjimkou. A protože se snažíme děti stále vést k šetrnému zacházení s přírodou i materiály, jako letošní téma jsme zvolili ekologii. Že ze všeho se dá něco pěkného vyrobit a při tom to nemusí být vůbec finančně náročné, si budete moci vyzkoušet při výrobě svícnů z cédéček, přáníček z víček od jogurtu nebo ozdůbek z různých semen. Nevěříte? Podívejte se na fotku a nechte se inspirovat! V dílničkách nebude chybět ani výroba svíček a tradičních lodiček ze skořápek.

Adventní a vánoční čas je i časem dávání dárků. I my pro Vás nějaké připravujeme. Můžete se těšit na praktickou záložku do knížky (jak také jinak, když děti stále vedeme ke čtení) nebo visačky na dárky, aby to měl Ježíšek o něco snažší. Těšíme se na Vás.

Mgr. Lenka Hladíková

2016-11-24 15:32:18
Příprava již probíhá :)

Přípravy jsou již v plném proudu, sbory nacvičují svá vystoupení, Spolek přátel Ostašova přislíbil zvučení a techniku k přenosu zvuku i obrazu před kostel (pro ty, kteří se pro veliký zájem nevejdou dovnitř), stromek už máme ověšen řetězy, paní učitelky a žáci chystají drobné dárečky a věci na dílničky ... Budeme se těšit, již za dva týdny na viděnou.

2016-11-21 08:44:17