Rozsvícení vánočního stromečku

Po měsíci příprav, pečení cukroví, výrobě ozdob, chystání dílniček a programu našich žáků jsme se konečně dočkali. Je pátek 1. 12. 2017 a konečně může proběhnout celá naše velká akce – Rozsvícení stromečku.

Vše začalo tradičním zahájením v kostele. Po úvodním slově pana ředitele, vystoupili dětičky z MŠ Pastelka, poté se konalo společné vystoupení našich nejstarších a nejmladších žáků. V závěru vystoupení v kostelíku zazpívaly naše paní učitelky.

Po vystoupení v kostele jsme se přesunuli k našemu vánočnímu stromu, kde nás sbor žáků nalákal ke společnému zpěvu. Mírně promrzlí a těšící se jsme odstartovali společné odpočítávání a naštěstí bez jediného technického škobrtnutí se nám stromek letos krásně rozzářil. Tentokrát v barvách dvou nových řetězů.

Venku se linuly tóny koled, lidé popíjeli čaj a svařák a konečně jsme měli možnost se v předvánočním shonu zastavit a popovídat si s přáteli. Jsme rádi, kolik bývalých žáků se do naší školy vrací, aby mohli s námi tyto společné chvíle prožít.

Po rozsvícení vánočního stromku byly zahájeny vánoční dílny, kde si děti mohly vyrobit dárky pro své blízké. Návštěvníci mohli ochutnat cukroví, které žáci druhého stupně upekli a komu drobné pohoštění nestačilo, mohl uspokojit své mlsné choutky ve školní jídelně, kde bylo připraveno hned několik dobrot.

Atmosféra vánoc na nás dýchala ze všech stran a opět jsme prožili krásné společné chvíle.

Těšíme se na další společné akce a společná setkání.

Přípravy v plném proudu

Je polovina listopadu a přípravy na rozsvícení stromečku, které bude 1. 12., jsou v plném proudu. Děti ve školní družině, keramice i při výtvarné výchově připravují dárečky, které již tradičně rozdáváme všem, kteří se přijdou podívat. Prvňáčci spolu s deváťáky nacvičují zpívání, stejně tak se můžete těšit i na vystoupení učitelského pěveckého sboru, který se schází jen pro tuto výjimečnou událost. Vrcholí také příprava tvořivých dílniček. Jako každý rok, tak i letos se můžete těšit na občerstvení (řízek s bramborovým salátem, štrůdl, cukroví), horký čaj či svařák, nebo navštívit řezníkův stánek. Přijďte si prožít začínající advent a podpořit své děti. Těšíme se na vás.

2017-11-16 07:54:10