Edison 2018

Po roční pauze jsme se opět zapojili do projektu EDISON.

Naši hosté dorazili v neděli večer a rovnou se šli ubytovat k hostitelským rodinám. Dorazili k nám zástupci z Jordánu, Gruzie, Číny, Ruska, Kolumbie, Indie a Turecka. Medailonky stážistů si můžete prohlédnout zde

Dnes již máme za sebou uvítání v tělocvičně, kdy se představili jednotlivci, ale i naše třídy. Každý skupina pak předvedla něco z svého umu. Vše jsme zakončili státní hymnou, kterou nám zahrála Ester na tahací harmoniku.

Pár fotografií si můžete prohlédnout pod tímto příspěvkem. Už se těšíme na první lekce, které začínají za pár minut.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V úterý 24.9. nás čekají další lekce s našimi zahraničními hosty, tentokrát se nám přijdou někteří představit i na první stupeň v Žákovské ulici a Machníně. Po obědě je provedeme městem.

Ve středu nás čeká projekt Global village, který bude probíhat v nové budově v Žákovské ulici. Naši hosté si pro nás připraví kulturní stánky s atributy své země, nebude chybět ani Česká republika. Dopoledne si stánky projdou všichni žáci naší školy, odpoledne mezi 14.30 a 16.00 hod srdečně zveme i rodiče našich žáků, aby si přišli popovídat s našimi hosty. Neznalost angličtiny není překážkou, často postačí milý úsměv či gesto.

Ve čtvrtek naše žáky opět čekají kulturní lekce.

Jelikož máme v pátek volný den, rozhodli jsme se naše hosty vyvézt lanovkou na Ještěd a projít se s nimi po hřebeni. Kdokoliv by se chtěl tohoto výletu zúčastnit, může přijít v 9.30 hod na konečnou zastávku tramvaje v Horním Hanychově, odkud se poté přesuneme k lanovce. Předpokládaný konec a návrat zpět k zastávce tramvaje je do 14.00 hod.

Velice děkujeme hostitelským rodinám za jejich vstřícnost a optimismus. Máme radost, že si vše užíváte s námi.