LoginAktuálně z naší školy:

Malování map

Úterý 11. října 2017 se neslo ve znamení malování map v Krajské vědecké knihovně, kam jsme byli pozváni Libereckým krajem již potřetí na akci Mapy kolem nás. Rádi této nabídky využíváme, jelikož nám zprostředkovává zážitek ve formě malování v netradičních prostorách. Letošním tématem byl Dobrodružný svět Harryho Pottera. Využili jsme také možnosti navštívit interaktivní program, z jehož široké nabídky nás zaujalo zejména povídání o migraci ptactva s praktickými ukázkami, vůně z různých částí světa, tvorba 3D modelů,…Akce probíhala v příjemné atmosféře, byl to dobře strávený čas. Děkuji všem zúčastněným za osobní nasazení.

Jana Zástěrová

 

18. 10. 2017 - 22:10
Zveřejnění návrhu rozpočtu na rok 2018

Dobrý den, dovoluji si Vás upozornit, že v sekci dokumenty jsme zveřejnili návrh rozpočtu naší školy (za pracoviště v Ostašově i v Machníně) na rok 2018, tak jak bude předložen radě města ke schválení.

Radek Vystrčil, ředitel školy

11. 10. 2017 - 17:10
Den jazyků sousedů

Dne 26. 9. 2017 se žáci VIII. třídy zúčastnili Dne jazyků sousedů, které pořádalo sdružení TriLingo. Slavilo se na mostě Altstadtbrücke v Görlitz/Zgorzelec. Při společném zpěvu, tanci, malování a vyrábění si žáci užili spoustu legrace. Děkujeme pořadatelům za pozvání na trinacionální slavnost.

27. 9. 2017 - 14:09
Závod horských kol

V pátek 22. 9. 2017 naše škola uspořádala již 18. ročník Závodu horských kol. Počasí nám, skoro již tradičně, nepřálo, dokonce i pršelo. To se odrazilo na obtížnosti trati, ale závodníci se s tím statečně poprali. Pro některé to byla výzva a šli do toho naplno. Nejdříve startovali naši nejmladší závodnici, kterým byla vyznačena kratší trať. Po nich nastoupili šesťáci a sedmáci, ti už jeli delší a náročnější trať. Pak přišla na řadu elita, osmáci a deváťáci. Tečku za vydařeným závodem udělali dospělí, v čele s panem ředitelem Radkem Vystrčilem. Vítězové byli oceněni hodnotnými cenami. Nutno je poděkovat všem organizátorům v čele s panem učitelem Bolkem, Městské policii a Červenému kříži. Děkujeme sponzorům MML, společnosti Syner a AŠSK Liberec. Závodníci poděkovali zářivým úsměvem při vyhlašování vítězů.

Co na závěr? Už se těšíme na 19. ročník.

 

22. 9. 2017 - 13:09
Třídní schůzky na 1. stupni

I. třída    12. 9. od 16:00 hod

II. třída   12. 9. od 16:00 hod

III. třída  14. 9. od 16:00 hod

IV. třída    7. 9. od 16:00 hod

V. třída   12. 9. od 16:00 hod

 

6. 9. 2017 - 14:09
Závod horských kol
6. 9. 2017 - 13:09
Personální změny ve školním roce 2017/18

Vážení rodiče,

v pondělí 4. 9. zahájíme nový školní rok. Jaké personální změny nás čekají:

  • vedoucí vychovatelka – Jana Fořtová, Bc.
  • třídní učitelka v V. třídě – Renáta Rohmová, Mgr.
  • třídní učitelka v I.M a 3.M. – Alena Leksová, Mgr.
  • třídní učitelka v II.M a IV.M a V. M – Kateřina Kočvarová, Mgr.
  • vychovatelka ve školní družině Žákovská – Andrea Havrdová
  • asistentka pedagoga v Heřmánkové – Hana Vacková
  • školník – Václav Houda

Všem novým pracovníkům přejeme hodně pracovních úspěchů. 

Za tým ZŠ Křížanská Radek Vystrčil 

31. 8. 2017 - 11:08
Zahájení školího roku pro 1. ročník

1. ročník

4. 9. 

1 vyučovací hodina

5. 9.

2 vyučovací hodiny

6. 9.

7. 9.

3 vyučovací hodiny

8. 9.

4 vyučovací hodiny

 

29. 8. 2017 - 17:08
Začátek školního roku 2017/2018

1. i 2. stupeň

4. 9.

2 vyučovací hodiny.

Výdej obědů 11:30–13:00.

5. 9.

4 vyučovací hodiny – rozdávání učebnic

6. 9.

1. stupeň 4 vyučovací hodiny

2. stupeň 5 vyučovacích hodin

7.–8. 9.

Podle rozvrhu bez odpoledního vyučování

 

29. 8. 2017 - 17:08
Fotografie z cirkusového vystoupení
1. část - vystoupení cirkusu Happy Kids
https://photos.app.goo.gl/oRLcTIF7L1AbOZy72
2. část - fotografie ze čtvrteční premiéry
https://photos.app.goo.gl/f7PC8vwA3K5ynNaQ2
3. část - fotografie z páteční derniéry
https://photos.app.goo.gl/LzBNAJ9dXPilbmvy2
24. 7. 2017 - 14:07

Poslední příspěvky tříd:

Harmonizační pobyt

V pondělní ráno se jelo na Malou Skálu, z které se šlo na Frýdštejn a na rozhlednu Pantheon. Po prohlídce jsme šli asi 7 km na chatu a cestou se hrály hry. Na chatě bylo velké hřiště. Na pokojích a ve společenské místnosti se hrály různé hry jako Bang! Mrkací vrah, Karty, Městečko Palermo, World of tanks. Snídaně, oběd, večeře a svačiny byly dobré. Večer byla i stezka odvahy. Třetí poslední den jsme  zpět šli na vlak 8 km a jeli zpět do Liberce. Sice na chatě netekla teplá voda, ale velmi se mi tam líbilo.

                                                                                                                                         Ondra Ženíšek (5. tř.)

V. třída
2017-10-16 10:41:04
iQLANDIA

Dne 26.9. jsme navštívili libereckou iQLANDII. Jeli jsme společně autobusem a poté nás v iQLANDII čekal program jménem Země v pohybu. Program jsme měli s lektorem v Planetáriu. Bylo to zajímavé, zopakovali jsme si věci ze zeměpisu z VI. třídy, dozvěděli jsme se i něco nového a nejzajímavější bylo, že vše promítali na stropě. Po ukončení programu jsme se nasvačili, pak jsme dostali pracovní listy a v patře zaměřeném na planetu Zemi jsme je vyplnili. Po vyplnění a odevzdání pracovního listu jsme si mohli projít celou iQLANDII sami. Potom už jsme jeli zpět do školy a domů.

 

za VII. třídu Denča Schmidbauerová

VII. třída
2017-10-06 15:45:32
Prvňáčci v knihovně
I. třída
2017-09-27 08:47:59
První dny prvňáčků

V pondělí 4. září usedlo do lavic naší školy 25 nových prvňáčků. Pro mnohé z nich to však nebylo první setkání s naší školou. Většina z nich se zúčastnila přípravného kurzu Hurá do školy a děti z MŠ Pastelka navíc mohly ještě před zápisem do školy prožít výuku spolu s loňskými prvňáčky. Přesto to byl pro nás pro všechny velký a slavnostní okamžik. Z předškoláčků se stávají ti velcí, opravdoví školáci, kteří přicházejí do první třídy plni očekávání, nadějí, otázek a možná trochu i s obavami, co je ve škole čeká. S kornouty naplněnými sladkostmi, velkou aktovkou na zádech a ještě větším odhodláním tedy vstoupili do své třídy. Zde na ně čekaly na lavicích dárky v podobě kufříků Bezpečně do školy, které dětem věnoval Liberecký kraj spolu s regionálními partnery, a boxů na svačinu s müsli tyčinkou a mlíčkem. Ty dostaly děti z projektu Ovoce do škol. První den ve škole uběhl rychle a hned druhý den přišli za prvňáčky jejich patroni z deváté třídy. Patronát deváťáků nad prvňáčky má u nás ve škole dlouholetou tradici. Deváťáci provedou své malé svěřence po škole, ukáží jim důležitá místa a zodpoví na všetečné otázky. Během roku se pak společně setkávají při různých příležitostech, jako je rozsvícení stromečku, vánoční besídka, předávání vysvědčení a podobně. Prvňáčci se na těchto setkáních mohou pochlubit, co už všechno umí. Nyní je však čeká spousta práce, a tak jim přejeme hodně radosti ze získávání nových vědomostí a dovedností, aby se jim ve škole líbilo a jednou, za pár let, až se z nich stanou patroni nových prvňáčků, aby jim mohli říct, že je to ve škole celkem fajn.

Fotogalerie zde.

I. třída
2017-09-19 11:14:57
Třeťáci v Bedřichově

Fotky z pobytu v přírodě.

III. třída
2017-06-29 14:12:19
Školní pobyt v přírodě - Jinolice

Ve středu 21. 6. jsme se sešli na hlavním nádraží v Liberci. Když jsme se spočítali, odjeli jsme vlakem až do Jinolic. Ve vlaku bylo narváno, takže jsme museli sedět na zemi. Cesta trvala asi 2 hodiny. Když jsme dorazili do Jinolic, šli jsme pěšky do kempu Eden. Pokoje jsme měli po čtyřech a vedle nás byl Oborský rybník. Po obědě jsme měli asi hodinu volno, a pak jsme vyrazili na Prachovské skály. Druhý den jsme se nasnídali a šli na zříceninu hradu jménem Brada. Cestou jsme se zastavili v jeskyni u Rumcajse. Po výletě jsme se vrátili zpátky do kempu, kde jsme si dali oběd. Odpoledne jsme se šli koupat do rybníka a večer jsme opékali špekáčky a maršmelouny. Třetí den jsme si uklidili pokoje, zabalili si věci a vyrazili jsme zpět domů.

 

za VI. třídu Andulka Hájková

VI. třída
2017-06-28 17:35:32
Výlet Rakousy

Dá to trochu práce, ale proklikáte-li se na stránku třídy, objevíte pár fotek z výletu.

VIII. třída
2017-06-27 23:37:18
Návštěva Pražského jara a Národní galerie

30. 5. 2017 jsme jeli do Prahy. Jeli jsme autobusem. Šli jsme do budovy jménem Obecní dům, ve které se konal koncert Pražského jara. Po skončení koncertu jsme jeli tramvají do parku, kde jsme si dali oběd a svačinu. Když všichni dojedli, tak jsme šli do Veletržního paláce na program, který se jmenoval Od světla k barvě. Po programu jsme si mohli projít celou galerii a vyfotit si to tam. Nakonec jsme jeli zpátky metrem na autobus, ale ještě předtím jsme měli chvíli čas si něco koupit.

 

za žáky V., VI. a VII. třídy Andulka Hájková ve spolupráci s Denčou Schmidbauerovou

VI. třída
2017-06-13 10:59:50
Víkendovka u kouzelného dědečka

V pátek jsme se vydali společně na Jizerku, starou sklářskou a pašeráckou obec do hor. Poznali jsme restauraci Pyramidu, šli okolo Panského domu, navštívili muzeum ve Staré škole, nafotili si narcisky před Hnojovým domem a zasportovali si ve Staré sklárně. Vylezli jsme si tady i pár horolezeckých cest na laně. Počasí nám navzdory kolem se honícím mračnům nakonec přálo. Starý sopečný čedičový Bukovec nám deště pozdržel. Tak jsme se „problátili“ rašeliništěmi podél Safírového potoka. Dnes tu v meandrech  tzv. bublají tetřívci. Lesníci jim udržují nízkou kosodřevinu, protože nevyhledávají vysoký les, nejsou dobří letci. V potoce dříve Italové hledali rubíny a safíry. My jsme poznali místní černé iseriny. Povodeň tady strhla před pár lety břehy. Odpoledne jsme sešli k novému mostu na soutok Jizerky a Jizery, kde dřevěná socha sv. Jana Nepomuckého střeží hranici mezi námi a Poláky. Velké žulové balvany nás lákaly na říční skákání. Příkopy podél cest zahustili skokani svými chuchvalci vajíček. Z prvních se začali líhnout drobní pulečci. Viděli jsme i sruby pro turisty s porostlou střechou. Druhý den jsme ráno vyrazili na Pytlácké kameny. Přečetli jsme si povídání od pana Nevrlého o starých pytlácích, Velké jizerské louce a pomníčcích. Při výstupu na Pytlácké a Jelení kameny jsme měli možnost vidět nádhernou opuštěnou krajinu obou zemí. Našli jsme i kříž pytláka Hennricha.  Kromě mrtvé užovky obojkové jsme viděli i dvě živé hnědé klikaté zmije. V neděli se nám z kraje čihařů a dřevařů vůbec nechtělo. Musíme se tam určitě zase vrátit.

Fotky zde.

 

V. třída
2017-05-16 10:21:54
Plavání

Od začátku února navštěvují žáci druhé a třetí třídy plavecký výcvik v libereckém bazéně. Ti nejpokročilejší plavci si své dovednosti zdokonalují ve velkém bazéně, ti  ostatní pak k výcviku využívají menší cvičný bazén. Po výcviku zbývá chvilka času i na vodní radovánky – skákání do vody, klouzačku a odpočinek ve vířivce.

III. třída
2017-05-04 11:18:18