Login


VI.
Třídní učitel Jaromír Kozák

Motto třídy: "Lidi z šestky nejsou švestky."


Měsíční plány: duben | březen | únor | leden | prosinec | listopad | říjen | září

Aktuality

Sloup v Čechách

Šestá třída zdárně absolvovala školní výlet, a proto se k němu v pár řádcích vraťme.


Čtěte více zde...
2015-07-01 15:48:15
Zvukové ukázky k jarmarku


2015-05-27 15:29:34
Jarmark

Seznam videií pro přípravu na jarmark.

Videa


2015-05-18 07:51:22
Školní výlet Sloup v Čechách

Vážení rodiče,

školní výlet VI. třídy se bude konat v termínu 22.–24.6. 2015. Místem konání výletu bude RS Oáza ve Sloupu v Čechách. (http://rs-oaza.sweb.cz/). Od tohoto týdne začínáme vybírat částku 655Kč, která zahrnuje: 2x nocleh ve čtyřlůžkových chatách, večeři v den příjezdu, plnou penzi druhý den a snídani v den odjezdu. K této částce by měly později přibýt už jen výdaje na cestu vlakem tam a zpět, vstupy (hrad, rozhledna) a kapesné na zmrzlinu.

 


2015-04-26 15:07:50
Projektový den v centru Liberce

V úterý 21. dubna jsme vybaveni foťáky, mapami a seznamem míst, která bychom neměli minout, vyrazili do centra našeho města „jako skupina turistů“. Snažili jsme pozorovat vše nové a zajímavé kolem nás. Na cestě jsme museli plnit různé úkoly, fotit budovy, ale i jiné detaily, zjišťovat informace. Naše „prohlídka“ byla zakončena výstupem na věž v Lidových sadech.


2015-04-23 15:55:23
Projektové vyučování - významné budovy Liberce

Vážení rodiče,

v úterý 21.4. 2015 se žáci šestého ročníku zúčastní projektového vyučování. Výuka tento den bude probíhat v centru města. Sraz bude v 8:00h na výstupní zastávce autobusu č. 16 ve Fügnerově ulici, rozchod tamtéž ve 12:30h. S sebou svačinu, dobrou obuv, sportovní oblečení, tužku, papír a lístek na MHD.

Během dopoledne budou žáci plnit různé úkoly týkající se významných budov Liberce, vyzkouší si orientaci v mapě, budou si všímat detailů architektury a v Lidových sadech si projdou trasu questingu s pokladem na závěr.


2015-04-21 20:52:18
Vánoční besídka

Poslední školní den v roce 2014 byl ve znamení celoškolní hry a také besídky naší třídy. Po hře jsme se všichni žáci šestky sešli v naší třídě u naší ozdobené borovičky, kterou jsme už ráno obsypali dárky. Ohřáli jsme si kakao, vybalili cukroví a těšili se na dárky. Pan učitel ještě mluvil o tom, co bylo v roce 2014 a o tom co bude v roce následujícím, a pak už jsme zazpívali koledu a vrhli se na tu haldu darů. :-) 


2015-01-18 12:29:05
Olympiáda F a Ch

Materiály k fyzikální a chemické olympiádě jsou přístupné prostřednictvím níže uvedených odkazů.

 

Fyzika

Pokyny pro kategorie E a F (VIII. a IX. třída)

 

Zadání kategorií E a F

 

Chemie

Propozice


2014-12-15 09:53:53
Biologická olympiáda CD

Zájemci o školní kolo biologické olympiády,

na tomto místě naleznete studijní text a seznam organismů pro domácí přípravu na školní kolo biologické olympiády.

 

Seznam organismů

Studijní text


2014-12-08 13:12:26
Fotky harmonizák VI. třída

Dočkali jsme se! V galerii najdete fotky z harmonizáku.


2014-12-03 12:25:29
Naši křečci

Na začátku V. třídy nás napadlo, že bychom mohli mít zvířátko. Poprosili jsme paní učitelku Šimonovou a ta souhlasila. Měli jsme velkou radost a pořídili si dva křečky - sestry Pastelku a Clowie. Po jednom měsíci a bližším prozkoumání jsme však zjistili, že o sestry se rozhodně nejedná... A z Pastelky byl Pastelák. A ze dvou křečků najednou osm. Ano, narodila se nám mláďata. Pět jsme jich rozdali a jedno si nechali - Pinďu. Aby nám mláďata nepřibývala, kluky jsme od Pastelky oddělili. Křečci nám ve třídě dělali velkou radost, i když nás svými útěky někdy zlobili.

V březnu letošního roku nás opustil nejprve Pastelák, který má hrobeček na zahradě 1. stupně. Na 2. stupni jsme měli křečky bohužel jen měsíc. Jejich přítomnost ve třídě znemožila alergie na hlodavce, která se v naší třídě objevila. Křečky si k sobě vzala Verča. Na začátku listopadu nás pak zasáhla smutná zpráva, že Clowie a pár dní po ní i Pinďa zemřeli. Měli jsme je rádi a chybí nám. Ale těšíme se na nové zvířátko - želvu.

 

Linda a Nikola

 


2014-11-25 22:52:40
Třídní schůzky

Vážení rodiče,

ve středu a ve čtvrtek (19. a 20.11.2014) budou probíhat tripartitní třídní schůzky. Prosíme Vás o zvolení času schůzky prostřednictvím Vašich dětí. Seznamy s jednotlivými časy jsou k dispozici ve třídě.

 

Jaromír Kozák


2014-11-14 12:40:35
Harmonizační pobyt na Pláních

Dne 29.9. se skoro celá VI. třída sešla v 9 hodin na konečné zastávce tramvaje Horní Hanychov. Byl tam s námi náš pan třídní učitel Kozák, paní učitelka Kašparová a tři lektoři - Vodík, Terka a Lucka.

Začali jsme hrou, abychom se s lektory lépe seznámili. Měli jsem říct svoje jméno a naši vlastnost. Někdo měl srandovní vlastnost - vykulený Vojta, africký Adam, luxusní Lukáš. Pak od Vodíka každý dostal tři hašlerky a začali jsme o ně hrát hru. Vodík zakázal říkat tři slova - ano, ne a jo. Byla to sranda a navzájem jsme se nachytávali. Lůďa měl hašlerek asi nejvíc. 

Došli jsme na Pláně a šli se podívat na ubytování. Dali jsme si věci do pokoje, vzali si šátky a začali hrát další hru. Každý dostal jeden oranžový lístek, což byl náš život. V lese jsme sbírali další nastříhané papírky. Když jsme se střetli s členem jiného týmu, dali jsme si kámen, nůžky, papír. Kdo prohrál, ztratil svůj život a musel k šamanovi. Tam jsme museli splnit nějaký úkol a za jeho splnění jsme získali život zpět. Hra skončila a byl oběd - nudlová polévka a guláš. Mňam!

Po obědě následoval další, opravdu dlouhá, hra - šifrovačka. Sbírali jsem indicie jako v penosti Boyard. Hra trvala až do večeře a ještě asi půl hodiny po ní. K večeři byly buchtičky se šodó. Pak se šel podle básničky získané za rozluštění klíčového slova hledat poklad. Byla to čokoláda.

Večer se hrálo hazardní Casino - Uno, kvarteto, prší a poker. A opět Lůďa měl hodně bonbónů, poker mu vynášel. Každý jsme mohli také někoho pozvat na drink, ale museli jsme o sobě říct něco, co o nás ten druhý ještě neví.

No a ve 22 h byl večerka. Klukům z našeho pokoje se zdálo, že venku někdo kope hrob!!! Ovšem to nebyla pravda, pan učitel Kozák se tam šel ještě podívat. Pak asi v jednu hodinu ráno přiběhl pan učitel k nám do pokoje a vždy si jednoho z nás vybral a odvedl z pokoje ven. Šli jsme po cestě osvětlené svíčkami a na konci stál pán zahalený šátkem a s koštětem v ruce. Poslal nán nazpátek. Pan učitel nám řekl, ať jdeme do společenské místnosti. Byly tam nějaké tygřice, nevím co přesně ... :-) A měli jsme nakreslit, co jsme venku viděli. Až pak nás pustili do pokojů a šli jsme spát.

Ráno nás asi v půl osmé vzbudili a byla rozcvička a snídaně. K snídani byly švédské stoly. Pak už nás čekal jen sestup dolů na zastávku, kde byl rozchod.

Celá třída děkuje paní učitelce Kašparové, panu učiteli Kozákovi a Vodíkovi, Terce a Lucce za příjemně strávený pobyt na Pláních. :-)

 

Ondřej Váňa, VI. třída


2014-10-13 15:57:15
1. měsíc na 2. stupni

Zdravím vás šesťáci i vaše rodiče.

Šesťáci, máte za sebou první měsíc na druhém stupni. A co důležitého se v něm pro vás na naší škole odehrálo:

1. Poznali jste nové učitele, kteří vás budou následující čtyři roky na druhém stupni provázet.

2. Už víte, co vás čeká v předmětech jako fyzika, dějepis, zeměpis, ...

3.Zvolili jsme si třídní samosprávu:

 • Předseda - Štěpán Krupka
 • Místopředseda - Adam Košek
 • Pokladník: Ondřej Váňa
 • Nástěnkář - Veronika Česánková
 • Sběrový referent - Tadeáš Vik
 • Bageťák - Luděk Paluba
 • Zástupci v žákovském parlamentu: Martina Volštátová, Adam Košek

4. Sestavili jste desatero pravidel chování, které je potřeba dodržovat, aby to ve třídě klapalo.

 1. V hodině dávám pozor, soustředím se na práci, nevyrušuji
 2. Hlásím se, neskáču druhým do řeči, nevykřikuji
 3. Poctivě plním své úkoly, nosím si pomůcky
 4. Chovám se ukázněně, ve škole neběhám, mluvím tiše a slušně
 5. Pomáhám druhým, nehádám se, nenadávám, nepoužívám násilí
 6. Mluvím pravdu
 7. Zacházím opatrně se školním majetkem, bez dovolení si neberu nic, co není moje
 8. Udržuji kolem sebe pořádek
 9. Respektuji své spolužáky a vyučující
 10. Neposmívám se

5. Rozloučili jsme se s křečky, na které se objevila alergie, a začali jsme vybírat nové zvíře.

6. Vytvořili jste opravdu vtipné logo třídy.

7. Máte za sebou harmonizační pobyt - na článek oo vás se těším

 

Zvládli jste toho už dost a to byl teprve začátek. Máme toho hodně před sebou! :-)

 

Jaromír Kozák


2014-10-06 13:53:07