III.
Třídní učitelka Lenka Hladíková

Motto třídy: "My jsme žáci 3. B. ..."

II. - (2015/2016) | I. - (2014/2015)

Týdenní plány: 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1

Třeťáci v Bedřichově

Fotky z pobytu v přírodě.

2017-06-29 14:12:19
Plavání

Od začátku února navštěvují žáci druhé a třetí třídy plavecký výcvik v libereckém bazéně. Ti nejpokročilejší plavci si své dovednosti zdokonalují ve velkém bazéně, ti  ostatní pak k výcviku využívají menší cvičný bazén. Po výcviku zbývá chvilka času i na vodní radovánky – skákání do vody, klouzačku a odpočinek ve vířivce.

2017-05-04 11:18:18
Podzimní tvoření třeťáčků

Rádi bychom se s vámi podělili o naše práce, které jsme vytvořili v rámci výtvarné a pracovní výchovy. Myslíme si, že se nám to povedlo. Tak posuďte sami …

2016-11-15 09:28:43
Ohlédnutí za uplynulými měsíci

Uplynuly nám první dva měsíce školy a tak bych se ráda ohlédla za vším, co jsme si prožili. V rámci harmonizačních dnů jsme si společně zažili Tafíkovu cestu až na konec světa. Kdo je to Tafík? Malý surikatí kluk, který se touží podívat do světa. Na své cestě nachází nové přátele a nakonec zjistí, že nejkrásněji je vlastně doma s rodinou a přáteli. Při četbě knihy jsme plnili různé úkoly a i my jsme ve svých spolužácích objevovali své přátele. Skvěle nám dopadlo i večerní posezení u pizzy a následné spaní ve škole.  Některé děti se společně se svými rodiči zúčastnily závodů horských kol na hřišti za školou. Kdo přišel, určitě si prožil pěkné odpoledne.

A jak probíhá naše výuka? Každý pátek máme dvouhodinovou Dílnu čtení, při které si nejen čteme, ale seznamujeme se s jinými knihami a objevujeme celý knižní svět. Při těchto hodinách je s námi ve výuce i naše párová učitelka Míša Petrželová. Hodiny čtení i se snažíme zpestřit prací ve skupinkách, využíváním prvků metod kritického myšlení a srovnáváním textů s krátkými ukázkami filmů.  V hodinách matematiky zařazujeme i prvky tzv. Hejného matematiky – zatím jsme se seznámili s prostředím sčítacích trojúhelníků a s autobusem. Dětem se tato „jiná“ matematika líbí a jsou zvědavé, co si pro ně příště připravím.

Září i říjen uběhly jako voda a před námi je spousta další práce, ale i různých akcí, jako je rozsvícení stromečku, vánoční dílničky či bleší trh. Těším se, jak si to všichni společně užijeme.

2016-11-01 10:29:37