Týdenní plány:

Víkendovka u kouzelného dědečka

V pátek jsme se vydali společně na Jizerku, starou sklářskou a pašeráckou obec do hor. Poznali jsme restauraci Pyramidu, šli okolo Panského domu, navštívili muzeum ve Staré škole, nafotili si narcisky před Hnojovým domem a zasportovali si ve Staré sklárně. Vylezli jsme si tady i pár horolezeckých cest na laně. Počasí nám navzdory kolem se honícím mračnům nakonec přálo. Starý sopečný čedičový Bukovec nám deště pozdržel. Tak jsme se „problátili“ rašeliništěmi podél Safírového potoka. Dnes tu v meandrech  tzv. bublají tetřívci. Lesníci jim udržují nízkou kosodřevinu, protože nevyhledávají vysoký les, nejsou dobří letci. V potoce dříve Italové hledali rubíny a safíry. My jsme poznali místní černé iseriny. Povodeň tady strhla před pár lety břehy. Odpoledne jsme sešli k novému mostu na soutok Jizerky a Jizery, kde dřevěná socha sv. Jana Nepomuckého střeží hranici mezi námi a Poláky. Velké žulové balvany nás lákaly na říční skákání. Příkopy podél cest zahustili skokani svými chuchvalci vajíček. Z prvních se začali líhnout drobní pulečci. Viděli jsme i sruby pro turisty s porostlou střechou. Druhý den jsme ráno vyrazili na Pytlácké kameny. Přečetli jsme si povídání od pana Nevrlého o starých pytlácích, Velké jizerské louce a pomníčcích. Při výstupu na Pytlácké a Jelení kameny jsme měli možnost vidět nádhernou opuštěnou krajinu obou zemí. Našli jsme i kříž pytláka Hennricha.  Kromě mrtvé užovky obojkové jsme viděli i dvě živé hnědé klikaté zmije. V neděli se nám z kraje čihařů a dřevařů vůbec nechtělo. Musíme se tam určitě zase vrátit.

Fotky zde.

2017-05-16 10:21:54
Mražená pracovní výchova
2017-01-10 08:23:35
Netradiční nedělní večer

V neděli v 17h jsme se vydali lanovkou na Ještěd a jako již tradičně s čelovkami a horou smíchu sjeli dolů do údolí.

Nechcete se také nechat inspirovat? Fotky

2017-01-10 08:20:11
Ukončení víkendových výprav do okolí Liberce

Pro letošní rok musíme zakončit tento týden naše hledání geologických kešek. Proč? Převážně kvůli počasí neb naledovatělé skály by se mohly stát místem úrazu. Proto příští týden vyhlásíme nejlepší hledače. Máme radost, že se do hledání přidali i další děti s rodiči ba dokonce s jejich přáteli. Někteří nadšenci předběhli i schovávání kešek a navštívili Cikánský převis, Skalákovnu či Stříbrník. Všechny tyto lokality budou otevřeny na jaře, protože teď jejich návštěvníky nadchly.

Fotky

2016-11-23 09:00:53
Výpravy pokračují ...

31. 10. DOPLNĚNY DALŠÍ FOTKY ÚSPĚŠNÝCH HLEDAČŮ ;-)

Naše skalní hledání se rozprostřelo na Martinskou a Dračí skálu nad Kateřinkami. Na Ještědském hřebeni máme zatím otevřené Dánské kameny, Kamenná vrata, Důlní skály, Červený kámen.

Mnozí si přinesli i koše hub, jiní u hledání zmokli. Někteří při svých hledáním objevují nejen "naše" kešky.

Hledačů stále přibývá a to nás velmi těší :-)

Fotky

2016-11-15 08:29:30
Dobrodružné výpravy do okolí Liberce