I.
Třídní učitelka Lenka Hladíková

Motto třídy: "Jsme malí, ale šikovní."

Týdenní plány: 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1

Prvňáčci v knihovně

V pátek 22. 9. jsme navštívili Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Nejprve se nás ujala paní knihovnice v dětském oddělení. Vysvětlila nám, jak se můžeme do knihovny přihlásit a jaké jsou podmínky půjčování knih. Také nás seznámila se systémem řazení knih, abychom snadno našli tu knihu, kterou hledáme. Pak už jsme si mohli sami prohlédnout knihy, které jsou pro nás vhodné. Ve druhé části naší návštěvy se nás ujala paní Renata Svobodová, která působí také jako knihovnice na pobočce v Machníně. V liberecké knihovně působí v hudebním oddělení, které nám také představila. Pro mnohé z nás bylo velkým překvapením, že kromě hudebních CD si zde můžeme zapůjčit také audioknihy, DVD s filmy a také různé společenské hry. Dopoledne v knihovně se nám moc líbilo a já věřím, že některé z dětí, které se dopoledního programu zúčastnily, se stanou také věrnými návštěvníky knihovny. Fotogalerie zde.

2017-09-27 08:47:59
První dny prvňáčků

V pondělí 4. září usedlo do lavic naší školy 25 nových prvňáčků. Pro mnohé z nich to však nebylo první setkání s naší školou. Většina z nich se zúčastnila přípravného kurzu Hurá do školy a děti z MŠ Pastelka navíc mohly ještě před zápisem do školy prožít výuku spolu s loňskými prvňáčky. Přesto to byl pro nás pro všechny velký a slavnostní okamžik. Z předškoláčků se stávají ti velcí, opravdoví školáci, kteří přicházejí do první třídy plni očekávání, nadějí, otázek a možná trochu i s obavami, co je ve škole čeká. S kornouty naplněnými sladkostmi, velkou aktovkou na zádech a ještě větším odhodláním tedy vstoupili do své třídy. Zde na ně čekaly na lavicích dárky v podobě kufříků Bezpečně do školy, které dětem věnoval Liberecký kraj spolu s regionálními partnery, a boxů na svačinu s müsli tyčinkou a mlíčkem. Ty dostaly děti z projektu Ovoce do škol. První den ve škole uběhl rychle a hned druhý den přišli za prvňáčky jejich patroni z deváté třídy. Patronát deváťáků nad prvňáčky má u nás ve škole dlouholetou tradici. Deváťáci provedou své malé svěřence po škole, ukáží jim důležitá místa a zodpoví na všetečné otázky. Během roku se pak společně setkávají při různých příležitostech, jako je rozsvícení stromečku, vánoční besídka, předávání vysvědčení a podobně. Prvňáčci se na těchto setkáních mohou pochlubit, co už všechno umí. Nyní je však čeká spousta práce, a tak jim přejeme hodně radosti ze získávání nových vědomostí a dovedností, aby se jim ve škole líbilo a jednou, za pár let, až se z nich stanou patroni nových prvňáčků, aby jim mohli říct, že je to ve škole celkem fajn.

Fotogalerie zde.

2017-09-19 11:14:57