LoginAktuálně z naší školy:

Výsledky voleb do Školské rady

Vážení rodiče,

výsledky voleb do Školské rady ze dne 1. 12. 2017:

- zástupce rodičů: Tomáš Stránský

- zástupce pedagogů: Jana Hamalčíková

Děkujeme za spolupráci a aktivní přístup.

13. 12. 2017 - 18:12
Němčina nekouše

V rámci projektu "Němčina nekouše" proběhla 11. prosince 2017 v VII. třídě naší školy neobvyklá hodina německého jazyka. Projekt si klade za cíl zvýšit zájem o výuky němčiny na českých základních školách. K jeho hlavním pilířům patří motivace žáků k volbě němčiny jako druhého cizího jazyka. Dalším důležitým pilířem projektu je zprostředkovat důvody, proč je důležité učit se jazyk našeho největšího souseda. Žáci byli motivováni k učení se němčině během jazykové animace s animátorem Florianem Försterem. Jazyková animace je zábavná metoda výuky jazyka pomocí her, pomáhá překonávat ostych z učení se cizí řeči a odbourává představu, že němčina je obtížně zvládnutelný a "tvrdý" jazyk. Důraz je kladen na spolupráci, pohyb, vlastní iniciativitu. Žáci si netradiční výuku opravdu užili. Naučili se a procvicili si pozdravy, barvy a věci denní potřeby. Své znalosti o německy mluvících zemích využili v hledání typických znaků pro jednotlivé země - jídlo, pamlsky, technické věci. Poděkování patří Florianu Försterovi za vynikající program pro naše žáky.

12. 12. 2017 - 12:12
Pozvánka na třídní schůzky pro rodiče žáků naší machnínské školy
21. 11. 2017 - 06:11
Kavárnička pro rodiče

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na akci pořádanou v rámci projektu „Pomáháme školám k úspěchu“:

Kavárnička pro rodiče 

                                                                                                                                                                                   

TÉMA:            Jak s dětmi na učení…

V Kavárničce se tentokrát zaměříme na to, jak mohou rodiče pomoci dětem s jejich domácí přípravou a učením. Odpovíme si mimo jiné na otázky: Jak motivovat dítě k učení? Jaké vnější vlivy a podmínky mají vliv na učení? Jaký způsob učení vlastně zvolit? A … jak se z toho nezbláznit…

Tématem bude provázet Mgr. Lucie Fenklová

Školní psycholožka

Příspěvek na lektora činí 50 Kč.

KDY: Dne 23. 11. 2017 od 16:30 do 18:00 hod. 

KDE: 1. stupeň (nová budova), ulice Žákovská, Ostašov

Bude podávána káva a drobné občerstvení                                             

V případě dotazů se obraťte na Mgr. Martinu Krupkovou

16. 11. 2017 - 10:11
Rozsvícení vánočního stromečku
16. 11. 2017 - 07:11
Volby do školské rady

Vážení rodiče,

mandát stávající Školské rady se chýlí ke konci, a proto nás čekají nové volby. Chcete-li se podílet na chodu školy a být rovnocenným partnerem pana ředitele, staňte se členem Školské rady.

Co proto udělat?

Na nejbližších třídních schůzkách si zvolte své kandidáty a předejte je třídním učitelům. Volební komise si je vyzvedne, sestaví volební kandidátku 5 nejúspěšnějších. Z nich si přijmou volbou při slavnostním rozsvícení vánočního stromku zvolíte zástupce rodičů do Školské rady.

Děkujeme za spolupráci.

                                                                                                                      Volební komise

25. 10. 2017 - 08:10
Botanická zahrada v Drážďanech

V sobotu 21. října 2017 žáci 2. stupně navštívili Drážďany. Nejprve jsme šli od hlavního nádraží do Botanické zahrady, která byla založená již v roce 1893 a lze zde spatřit kolem 10 000 druhů rostlin z 5 kontinentů a různých klimatických zón. Viděli jsme zde venkovní malé jezírko, rododendrony, divoké růže, magnólie, porosty z Jižní Ameriky a Nového Zélandu, kaktusy, aloe, lekníny, kávovník, banánovník, cukrovou třtinu, skořicovník, fíkovník, želvičky a rybičky. Po návštěvě Botanické zahrady jsme se vydali do Altmarktu a Primarku. Výlet se vydařil. Všichni odjížděli domů spokojeni a plni zážitků a dojmů z cesty.

25. 10. 2017 - 06:10
Malování map

Úterý 11. října 2017 se neslo ve znamení malování map v Krajské vědecké knihovně, kam jsme byli pozváni Libereckým krajem již potřetí na akci Mapy kolem nás. Rádi této nabídky využíváme, jelikož nám zprostředkovává zážitek ve formě malování v netradičních prostorách. Letošním tématem byl Dobrodružný svět Harryho Pottera. Využili jsme také možnosti navštívit interaktivní program, z jehož široké nabídky nás zaujalo zejména povídání o migraci ptactva s praktickými ukázkami, vůně z různých částí světa, tvorba 3D modelů,…Akce probíhala v příjemné atmosféře, byl to dobře strávený čas. Děkuji všem zúčastněným za osobní nasazení.

Jana Zástěrová

 

18. 10. 2017 - 22:10
Zveřejnění návrhu rozpočtu na rok 2018

Dobrý den, dovoluji si Vás upozornit, že v sekci dokumenty jsme zveřejnili návrh rozpočtu naší školy (za pracoviště v Ostašově i v Machníně) na rok 2018, tak jak bude předložen radě města ke schválení.

Radek Vystrčil, ředitel školy

11. 10. 2017 - 17:10
Den jazyků sousedů

Dne 26. 9. 2017 se žáci VIII. třídy zúčastnili Dne jazyků sousedů, které pořádalo sdružení TriLingo. Slavilo se na mostě Altstadtbrücke v Görlitz/Zgorzelec. Při společném zpěvu, tanci, malování a vyrábění si žáci užili spoustu legrace. Děkujeme pořadatelům za pozvání na trinacionální slavnost.

27. 9. 2017 - 14:09

Poslední příspěvky tříd:

Čertovská škola

V úterý 7.12. přišla naše chvíle a my si mohli užít Čertovskou školu jako Mikuláš, andělé a čerti.

IX. třída
2017-12-07 22:34:20
Úřad práce

Děláme vše pro to, abychom se při volbě střední školy rozhodli správně. Tentokrát jsme dobré rady hledali na Úřadu práce ČR v Liberci. Děkujeme za informace, realistický pohled na věc a upřímnost.

IX. třída
2017-12-07 22:24:13
Educa my job

Dne 13.10. jsme se spolu s osmou třídou vydali objednaným autobusem do Home Credit Areny, kde se konala Educa my job.Na akci jsme odjížděli s očekáváním toho, že získáme další informace, které nám pomohou správně zvolit střední školu. Akce nás počtem škol i zaměstnavatelů mile překvapila. Většina z nás našla odpovědi na své dotazy. Jsme rádi, že jsme se letos mohli této akce zúčastnit.

 

Devítka

IX. třída
2017-11-12 21:59:38
Harmonizační pobyt

Harmonizační pobyt se uskutečnil 10. a 11. října na Pláních. Sešli jsme se na konečné tramvaje, seznámili se s lektory a vyrazili vzhůru. Cestou jsme hráli první hru. Jelikož lilo, lilo a byla mlha, tak se téměř všechny aktivity odehrávaly ve společenské místnosti. I přesto jsme se dobře bavili a při závěrečné reflexi s lektory a paní psycholožkou si uvědomili smysl těchto aktivit.

 

Devítka

IX. třída
2017-11-12 15:00:22
Živá knihovna povolání

Dne 25.9. naše třída navštívila Živou knihovnu povolání v IQ Landii. Všechny třídy se vystřídali na 10 stanovištích - Úřad práce, Preciosa, Policie ČR, Technická univerzita, Magna, Denso, Fehrer, KSM, Krajská nemocnice, IQ Landia. Na několika stanovištích jsme měli možnost vyzkoušet si různé činnosti, měli jsme také možnost vzít si propagační létáky a předměty. Rozšířili jsme si obzory. Bylo to fajn.

 

Devítka

IX. třída
2017-11-12 14:41:47
Horská kola

V pátek 22.9.2017 se uskutečnil závod horských kol. Natálie Supová ve své kategorii zvítězila, několik z nás závodilo a většina třídy pomáhala na stanovištích. Byla zima a pršelo, ale to nám nevadilo! Mějte se famfárově.

 

Linda, Adam, Míša K., Natka

IX. třída
2017-11-12 14:58:38
Setkání s prvňáčky

Dne 5.9. 2017 jsem jako patroni navštívili první třídu. Každý dal svému prvňáčkovi pytlík bonbónů.Prvňáčci na nás byli milí a přátelsky se k nám chovali. Velmi dobře jsme si s nimi popovídali. Ptali jsme se na jejich záliby a jak se jim líbí ve škole. Na závěr návštěvy na prvním stupni jsme se s prvňáčky vyfotili. Poté jsme prvňáčky odvedli po trase, kterou budou chodit na oběd. Ještě před obědem jsme jim ukázali budovu druhého stupně. Na závěr celého setkání jsme se hezky rozloučili.

 

Devítka.

IX. třída
2017-11-12 14:32:37
Kyberšikana

Ve spolupráci s Policií ČR byla pro žáky 5. třídy uspořádána přednáška s nosným tématem šikana a kyberšikana. Na téma přednášky budou navazovat i následující hodiny informatiky. Případné dotazy týkající se tématu směřujte na pana učitele Bolka.

   

 

V. třída
2017-11-08 09:53:01
Harmonizační dny 3. třídy

V posledním zářijovém týdnu jsme prožili dva školní dny jinak než výukou. Naše harmonizační dny se spaním ve škole jsme zaměřili na stmelování třídního kolektivu. S tím nám pomohla naše školní paní psycholožka Lucie. Na úterní dopoledne si pro nás a paní učitelky připravila zajímavé osobnostní a stmelovací aktivity a hry, které jsme ještě neznali. Společně jsme si je užili a dověděli jsme se i něco nového o svých spolužácích. Někdy nebylo zcela jednoduché uhodnout, o koho se jedná. Při další aktivitě bylo zapotřebí úplně se spolehnout na svého kamaráda a nechat se jím vést, vnímat jeho tiché pokyny nebo mu důvěřovat, že nás „zachrání“. Ne pro každého to bylo jednoduché a možná i pro pocit jistoty jsme někteří pootevřeli očka J. Ale protože jsme kamarádi, nebáli jsme se to přiznat. Dopoledne rychle uteklo a chystali jsme se na oběd a výlet na lesní stezku do Karlova. Bohužel cestou do jídelny začalo pršet a déšť vůbec neustával. Ba naopak. A tak paní učitelky rozhodly, že raději zůstaneme v prostorách školy. Nejdříve jsme si s kamarády zahráli společenské hry, které máme v třídním koutku nebo které si někdo donesl. Pak jsme ve dvojicích plnili úkoly na osmi stanovištích. Např. jsme poznávali ptáky – plyšáky, seznámili jsme se s pomůckou Logico Piccolo, skládali jsme pexetria, hledali jsme stejné zvukové kostky, procvičili jsme si znalosti o zvířatech a pozornost při hře Zvířata v kostce. Když k večeru na chvíli přestalo pršet, vyběhli jsme alespoň na školní hřiště zahrát si nějaké hry. Pořádně jsme se u toho zasmáli. Smích však dlouho nevydržel, protože opět začalo pršet a my jsme se museli jít schovat. Náladu nám opět vylepšila až večeře, přesněji pizza :-). A po ní nás čekalo překvapení. Něco jako stezka odvahy, ale v čtenářské podobě. Opatrně jsme se po tmě přesunuli do žluté družiny a čekali jsme, co se bude dít. Po chvíli se z mírně osvětleného rohu ozvalo dech beroucí čtení o vlkovi a tmě. Pozorně jsme naslouchali. Někteří se zaujetím, někteří s mírným strachem. Výhodou ale bylo, že jsme se dověděli, jak se dá takový strach překonat. Snad všem se tato aktivita líbila a tak neměli problém s večerním usínáním. Ráno nás čekala snídaně od paní učitelek, balení věcí, pohádka o našich třídních maskotech Machovi a Šebestové, a pak už hurá do bazénu na plavání. A pak k maminkám a tatínkům domů. :-)

III. třída
2017-10-23 14:40:06
Harmonizační pobyt

V pondělní ráno se jelo na Malou Skálu, z které se šlo na Frýdštejn a na rozhlednu Pantheon. Po prohlídce jsme šli asi 7 km na chatu a cestou se hrály hry. Na chatě bylo velké hřiště. Na pokojích a ve společenské místnosti se hrály různé hry jako Bang! Mrkací vrah, Karty, Městečko Palermo, World of tanks. Snídaně, oběd, večeře a svačiny byly dobré. Večer byla i stezka odvahy. Třetí poslední den jsme  zpět šli na vlak 8 km a jeli zpět do Liberce. Sice na chatě netekla teplá voda, ale velmi se mi tam líbilo.

                                                                                                                                         Ondra Ženíšek (5. tř.)

V. třída
2017-10-16 10:41:04
zpět Fotky z Anglie
2017-08-02 19:49:45

Fotogalerie