Březen ve školní družině Machnín
Březen měsíc, kterým nás provedl pokémon Bulbasaur a jeho travní přátelé.
Seznámili jsme se s různými travními pokémony a zároveň s Bulbasaurem a jeho vývoji. Ve výtvarné činnosti jsme pomocí různých technik vytvořili Bulbasaura na jarní louce. V rámci společného odpočinkového čtení jsme si o travních pokémonech přečetli příběh,ve kterém hlavním hrdinou je právě Bulbasaur.
Tak jako každý měsíc jsme navštívili program v naší knihovně, kde jsme opět putovali do pravěku. Dozvěděli jsme se spousty nových informací o prehistorickych zvířatech a zároveň jsme se seznámili s postavičkou, kterou všichni dospělí dobře znají "Človíček".
V literárních činnostech jsme pracovali s encyklopediemi, kde jsme hledali informace o různých jarních květinách. Tyto květiny jsme i pomocí ilustračních obrázků poznávali.
Při výtvarných činnostech stejně jako pri pracovních jsme si vyrobili či namalovali různé květiny. Nejoblíbenější byl samozřejmě Tulipán. :)
Na vycházkách pozorujeme změny, které nám příroda na jaře pripravuje. Stejně tak si v praxi zkoušíme poznávat jarní květiny. Také si užíváme spousty her a aktivit při volných činnostech na louce.
A co že nám přinese duben? To zatím nevíme. :)
Fotografie naleznete ZDE.