Duben ve školní družině Machnín

Publikováno: 12.5.2024 Autor(ka): Jakub Řihák | Sdílet:

Duben v naší družině se nesl ve znamení šmouly Šprýmaře. Drobné kanadské žertíky a fórky nám naznačovali, že bude opravdu veselo jako se Šprýmařem.

Na začátku jsme si Šprýmaře vybarvili i s jeho domečkem a šmoulu jsme si přidali do naší tajemné vesnice. Společně jsme si přečetli pohádku a podívali jsme se i na pohádku, co za žertíky Šprýmař ostatním šmoulům provádí.

Díky hezkému počasí jsme zvládli občas vyrazit i na zahradu, kde si každý našel svoji aktivitu, kterou si chtěl zahrát nebo vyzkoušet.

Navštívili jsme také celoroční program v knihovně na téma ,,Harry Potter" - tentokrát o bubákovi a o tom, jak ho proměnit v něco, co nás rozveselí.

V hudebních činnostech jsme se učili pomocí rytmizace tlesk a plesk různé čarodějné básničky. Poslouchali jsme také písničky o čarodějnicích pro děti.

V rámci různých činností jsme si opakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu. Kreslili jsme a také vyráběli dopravní značky.

Povídali jsme si také o zvířecích rodinách, které jsme pomocí různých technik malovali, ale také pojmenovávali a ukazovali si.

To nejlepší, jak se říká na konec. :) Společné posezení s vámi rodiči u táboráku v rámci "Čarodějnice ve školní družině".

Podařilo se nám do naší družiny získat od vynikajících kluků ze společnosti ,,Old Amber" spousty Pokémon karet jako dárek, které si myslím, že udělali dětem velkou radost a společně si v nich každý vybral to, co chtěl nebo potřeboval.

Na závěr mi prosím dovolte vám všem poděkovat za projevenou podporu. Děti, které si zaslouží obrovské poděkování za to, jak mi každý den pomáhaly a díky tomu jsme spolu toto období mohli zvládnout. Je to přesně o tom, co tak rád říkam, každý je super a dohromady tvoříme úžasný tým. Jsem rád, že mohu být členem tohoto týmu a mít družinu složenou z takhle skvělých dětí. :) Fotografie naleznete Zde.

Děkuji a v květnu ahoj :)