4. M

Lenka Drtilová
Mgr. Lenka Drtilová Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Čokoládová středa v Machníně

Publikováno: 16.10.2024 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Čokoládová středa v Machníně

Letošní první "jiná" středa se v Machníně stala ČOKOLÁDOVOU!!! 13.9. byl totiž vyhlášen jako Mezinárodní den čokolády, což nás nenechalo nečinnými. Děti se měly šanci seznámit s původem čokolády, jak a kdy se dostala do Evropy, zjistily jak vypadá kakaovník i kakaové boby a mnoho dalších zajímavostí. Poučily se jaké má blahodárné účinky, ale např. i o to že může zabíjet. Nemohla samozřejmě chybět ochutnávka. Zkusili jsme samotné kakaové boby, a pak i čokolády s různým poměrem kakaové hmoty. Mezi dětmi vyhrála 75%, ale našli se i jedinci, kteří preferovali 100% nebo naopak 30% čokoládu. No a na závěr došlo na "Čokoládovou burzu". Děti si přinesly své čokoládové favority a nabídly je svým spolužákům. Slaďounká středa uplynula a budeme se těšit na středu říjnovou.