Mgr. Michal Bolek Třídní učitel Učitel 2. stupeň (Z-TV-INF), metodik prevence

Žáci 8. a 9. ročníku si vyzkoušeli životzachraňující úkony

Publikováno: 17.6.2024 | Sdílet:

V pátek jsme ve škole přivítali zdravotnici ze vzdělávacího střediska ZZS Libereckého kraje. Žáci 8. a 9. ročníku měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si praktické životzachraňující úkony a naučit se, jak správně volat na tísňovou linku.

Během workshopu se také seznámili s různými situacemi, které mohou nastat v běžném životě. Diskutovali a prakticky si vyzkoušeli, jak reagovat na záchvaty, epilepsii, fibrilní křeče a další kritické stavy. Zdravotnice nejen že dětem poskytla cenné informace, ale také je motivovala k tomu, aby se nebáli v krizových situacích jednat a pomoci druhým.

Tato zkušenost byla pro naše žáky velmi poučná a praktická. Díky interaktivnímu přístupu a možnosti vše si osobně vyzkoušet získali důležité dovednosti, které mohou v budoucnu zachránit lidské životy. Děkujeme vzdělávacímu středisku ZZS Libereckého kraje za skvělou spolupráci a těšíme se na další podobné akce.